TancaAquest lloc web fa ús de cookies de tercers per tal d'obtenir informació estadística sobre la navegació. Si continueu navegant, considerarem que n'accepteu l'ús. Podeu obtenir més informació, així com saber com canviar-ne la configuració consultant la nostra política de cookies.
107.3 FM

Ràdio Banyoles

Dilluns 19 de novembre del 2018

ARA FEM!

escolta-ho en directe

Connexió amb Catalunya Informació

properes notícies 10:00 "Servei de notícies"

PLAY

Notícies

Les notícies de Ràdio Banyoles

 

Cercador


Cerqui noticies tot filtrant la recerca amb les seguents opcions:


A | Text lliure
B | Entre dates (2008-09-10)
delCalendari
al Calendari
 
C | Zona geogràfica
D | Tema
E | Ordenades per
 
← Torna enrere

Fotografia
La delegació banyolina ha firmat una bona actuació amb la 8a posició per clubs.

Publicitat

Esports » Piragüisme    + d'aquest tema
11/04/2018

Quatre medalles pel CNB a la 1a Copa d’Espanya d’esprint olímpic de piragüisme

Arxius d'audio:

 
  •  11/04/2018

 

Banyoles    + d'aquesta zona

 

Bronze per Laia Pèlachs en K1, plata pel K2 de Pèlachs i Aurora Figueras, bronze pel juvenil David Darné i plata per la veterana Cristina Tàpia, amb diverses posicions de finalista pels bots banyolins.

 

El cap de setmana passat es va disputar la 1a Copa d’Espanya d’esprint Olímpic a Trasona (Astúries) on hi participaven una dotzena de palistes del CNB. La secció ha aconseguit un botí de quatre medalles. Una de les protagonistes ha estat Laia Pèlachs, que s’ha penjat un bronze en K1 500 metres (1’56”893) i una plata en K2 500 junts amb Aurora Figueras (1’54”118).

 

Les altres dues medalles han estat per David Darné, 2n juvenil en K1 1000m (3’50”392) i per Cristina Tàpia, també plata en K1 1000 dona veterà 55-59 (5’26”341).

 

Bon paper de la resta de palistes banyolins

 

També s’han aconseguit moltes posicions de finalista: Víctor Molero i Lluc Serramitjana han estat 6ns en C2 juvenil, i el K4 d’Andreu Caixàs, Guillem Parera, Blai Muñoz i David Darné ha acabat 5è. L’entrenador de la secció, Albert Corominas, destaca que la prova ha visualitzat el relleu generacional perquè els més joves han demostrat poder lluitar contra els millors palistes estatals.

 

Blai Muñoz ha guanyat la final B en juvenill, Pol Busquets ha estat 3r a la final B en home sènior, Lluc Serramitjana ha estat 6è a la final B en C1 juvenil; Blai Muñoz i Andreu Caixàs han estat 2ns a la final C en K2 i David Darné i Guillem Parera han estat 8ens a la final B. El K4 sènior (Albert Martí, Pol Busquets, Marc Serra i Albert Corominas) ha acabat 6è a la final B, sobre 500 metres.
Corominas també ha destacat la bona actuació global en la primera competició en la distància esprint de la temporada estatal.

 

En la classificació per clubs, victòria pel Club Escuela Piragüismo Aranjuez, i vuitena posició per l’expedició banyolina amb 279 punts.

 

Les següents proves al calendari són la 2a Copa d’Espanya de Surfski (Eivissa, 14 i 15 d’Abril), V Trofeu Ciutat de Banyoles (21 d’Abril), 2a Copa d’Espanya de Sprint Olímpic (Trasona, 5 i 6 de maig) i International Sarcidano Race (Sardenya, 5 i 6 de Maig).

TAGS: Copa, Espanya, esprint, olímpic, priagüisme, Pèlachs, Figueras, Darné, Tàpia

 

 

Programes

Programes que queden per emetre

Dijous de 20:00 a 21:00

Divendres de 20:00 a 21:00 i dimarts de 19:00 a 20:00 (reposició)

Dissabtes d'11:00 a 12:00 i dimarts de 11:30 a 12:30 (reposició)